Czym różni się hotel od motelu?

Czym różni się hotel od motelu?

W okresie urlopowym wielu z nas wybiera się na wczasy. Każda taka wycieczka wiąże się w wyborem odpowiedniego miejsca na nocleg. Jaki rodzaj noclegu wybierzemy zależy oczywiście od wielu czynników. Na przykład od tego czy w podróż wybieramy się sami czy ze znajomymi, a może z całą rodziną w tym z małymi dziećmi. Ofert noclegowych mamy na prawdę bardzo wiele i mamy z czego wybierać. Wśród nich znajdziemy oferty hoteli oraz moteli. Wielu z nas jednak często zastanawia się nad tym, na czym polega różnica między hotelem a motelem. Spróbujemy to wyjaśnić w kilku słowach.

Zacznijmy od hotelu. Obiekt taki musi w swojej ofercie posiadać odpowiednią ilość pokoi. Przyjmuje się, iż jest to liczba minimum 10 pokoi. W większości w swojej ofercie hotele posiadają pokoje jedno i dwuosobowe, czyli tzw. jedynki i dwójki. Hotele także świadczą wiele innych usług dla swoich gości niż tylko nocleg. Jest to na przykład oferta gastronomiczna w postaci restauracji.

Motele najczęściej położone są w pobliżu dróg. Ich gośćmi są najczęściej osoby będące w trasie. W związku z tym motele oferują swoim klientom nie tylko parking co oczywiste, ale często takie różnego rodzaju usługi motoryzacyjne.

Tak w kilku słowach można przedstawić różnice między hotelem a motelem.

Related articles

Back to Top