Trekking w himalajach

Trekking w Himalajach – spełnienie marzeń o najwyższych górach świata
Himalaje kojarzą nam się z wysokogórską wspinaczka na najwyższe szczyty Ziemi. Wysokość, ekspozycja i ekstremalne warunki, to coś na co niewielu się decyduje. Jednak wyprawa w najwyższe góry świata nie musi oznaczać zdobywania niebezpiecznych szczytów. Dla osób łaknących zapierających dech w piersiach widoków istnieje alternatywa – trekking w Himalajach.

Wyprawa w Himalaje, niezależnie od tego, czy będzie to wyprawa wspinaczkowa, czy jedynie trekking wymaga dobrego zdrowia i kondycji. Oczywiście oczekiwania wobec himalaistów są o wiele większe. Jednak wybierając się na trekking w Himalajach trzeba mieć świadomość, że czeka nas kilka lub kilkanaście dni wędrówki na dużych wysokościach. Każdego dnia takiej eskapady pokonuje się średnio kilkanaście kilometrów dźwigając cały swój ekwipunek na plecach, i to nie po płaskiej drodze, ale często pokonując kilkaset metrów przewyższenia.

Wyprawa w najwyższe góry świata wymaga pewnego przygotowania. Warto przynajmniej kilka miesięcy wcześniej popracować nad swoja kondycją. Trasy w najwyższych górach świata mają zróżnicowaną trudność. Warto spojrzeć sceptycznie na swoje siły i wybrać trekking w Himalajach dostoswany do naszych możliwości.

Related articles

Back to Top