Wycieczka do Grodna

Grodno – mało znane, a ciekawe!
Grodno jest miastem znajdującym się na terenie państwa Białorusi. Leży w pobliżu rzeki Niemen oraz niedaleko granicy z Polską. Mimo, iż miasto to nie należy do Polski jest bardzo związane z polską kulturą.

Pełnie zwiedzenie Grodna może potrwać do dwóch dni. Występuje w nim bardzo dużo chrześcijańskich świątyń i zabytków takich jak bazylika katedralna pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego, którą ufundował dawniej król Stefan Batory. Między innymi z tego właśnie powodu miasto te jest związane z polską historią. Niegdyś w Grodnie mieszkała i żyła znakomita poetka Eliza Orzeszkowa, która słynie z napisania dzieł takich jak powieść pt. ,,Nad Niemnem”. Oprócz tego będąc w tym mieście warto zwrócić uwagę na tamtejszą architekturę i kulturę. Do dziś pozostają tam budowle zbudowane w stylu szlacheckim. Są to zazwyczaj dwory z bogatymi ogrodami i dosyć dużymi domami.

Oprócz samego centrum Grodna warto również zwiedzić jego obrzeża oraz inne tereny poza miastem. Występują tam bardzo ciekawe krajobrazy oraz miejsca kulturowe.

Jak widać wycieczka do Grodna może być całkiem ciekawa. Jest to miasto zdecydowanie rekomendowane dla osób zafascynowanych dawną kulturą wschodnioeuropejską.

Related articles

Back to Top