Wycieczka do Lwowa

Co zwiedzać będąc we Lwowie
Wycieczka do Lwowa z pewnością okaże się udanym wypadem nawet, jeśli wybierzemy się tam bez wyraźnego planu. Jest to miasto posiadające polską historię a w 1998 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do Lwowa można udać się choćby po to, żeby powłóczyć się po jego zabytkowych uliczkach.

Co trzeba zobaczyć będąc we Lwowie?
Zwiedzając to urokliwe miasto, warto skierować swoje kroki na rynek, którego centralnym punktem jest Ratusz Miejski. Jeśli poświęcimy chwilę na wspięcie się na jego wieżę, będziemy mieli okazję podziwiać panoramę miasta. Dobrze jest też przyjrzeć się kamieniczkom okalającym rynek. Jedną z bardziej znanych jest Czarna Kamienica, której elewacja została wykonana z piaskowca. To ona nadaje budynkowi ten charakterystyczny kolor.
Na rynku znajdują się kawiarnie i restauracje, dzięki czemu możemy z przyjemnością spędzić w tej części miasta dłuższą chwilę.

Nie możesz powiedzieć, że odwiedziłeś Lwów, jeśli nie widziałeś najbardziej znanego budynku we Lwowie, czyli gmachu Opery Lwowskiej. Nie poprzestawaj jednak na oglądaniu samej fasady. Zwiedź ją od środka. Możesz z powodzeniem kupić bilet na zwiedzanie wnętrza.

Related articles

Back to Top